r   e   k   l   a   m   a
reklama

Symantec przypadkowo zablokował AOL

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Po pobraniu wydanej przez firmę Symantec aktualizacji do programów Norton Antivirus i Norton Internet Security nikt z odbiorców usług dostawcy internetowego America On-Line nie mógł podłączyć się do Internetu. Działo się tak, ponieważ Norton kwalifikował ruch pomiędzy komputerem użytkownika a serwerami AOL jako niebezpieczny i blokował połączenie. Jak tłumaczył później producent oprogramowania, powodem był błąd w aktualizacji mechanizmu do ochrony komputera przed atakami na otwarte porty. Trzeba jednak przyznać, że Symantec zareagował dość szybko i po kilku godzinach problem został rozwiązany.

Jak widać ostatnimi czasy nieszczęścia chodzą parami - nie dalej jak kilka dni temu pisaliśmy o przypadku McAfee, który oznaczał jako niebezpieczne takie aplikacje jak Microsoft Office, Macromedia Flash czy Google Toolbar. I w tym przypadku poprawka usuwająca problem została wydana tego samego dnia, ale nie można zaprzeczyć, że doświadczenie podobnych usterek nie należy do przyjemnych i z całą pewnością nie powinny one mieć miejsca.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii