Symantec sojusznikiem, nie konkurentem

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft w przyszłym roku planuje swoje wejście na rynek oprogramowania poświeconego szeroko pojętej kwestii bezpieczeństwa. Symantec, jedna z największych korporacji już na tym rynku istniejąca zapowiedział jednak, że nie pogorszy to dobrych stosunków, jakie do dziś udało się wypracować obu firmom.

Zdementowano równocześnie informację, jakoby Symantec miał zamiar wystąpić do organów Unii Europejskiej przeciwko firmie Microsoft i złożyć skargę na jej oprogramowanie z branży zabezpieczeń, które z pewnością w mniejszym lub większym stopniu będzie dołączane do kolejnych systemów Windows.

Nie szukamy sporów z udziałem Unii Europejskiej ani sądów, nie potrzebujemy takich problemów - powiedział John Thompson, CEO Symantec. Zaraz potem dodał, że jego firma będzie ostro rywalizować z konkurencyjnymi produktami Microsoft, ale będzie to zdrowa rywalizacja. Ponadto według Thompsona, przedpremierowe wersje programów z Redmond nie są tak dobre jak aktualne, znane od lat rozwiązania Symantec.

Wejście Microsoft na rynek zabezpieczeń kieruje korporację przeciwko dotychczasowym sojuszom nie tylko z firmą Symantec, ale także z McAfee czy Trend Micro. Takiego ruchu można się jednak było spodziewać, gdyż bezpieczeństwo jest dziś najbardziej pożądanym obszarem do rozwoju w branży IT.

© dobreprogramy
s