Symantec udostępnia indeks cyberprzestępczości

Symantec udostępnia indeks cyberprzestępczości

17.02.2011 12:09, aktualizacja: 17.02.2011 12:46

Firma Symantec udostępniła w sieci bezpłatny indeks cyberprzestępczości. Narzędzie Norton Cybercrime Index śledzi bieżące zagrożenia na świecie i ostrzega przed nimi użytkowników dostarczając aktualnych informacji również o sposobach zabezpieczenia.

Norton Cybercrime Index informuje o potencjalnych zagrożeniach online danego dnia, w tym o najbardziej niebezpiecznych witrynach, terminach wyszukiwania, pod które najczęściej podszywają się cyberprzestępcy, a także o najpoważniejszych wyłudzeniach danych, kradzieżach tożsamości i spamie. Narzędzie udostępnia fachowe wiadomości na temat najpoważniejszych zagrożeń oraz porady, jak ich unikać i bezpiecznie korzystać z Internetu.

Podstawowym zadaniem Norton Cybercrime Index jest odpowiedź na pytanie o dzisiejszy poziom bezpieczeństwa online poprzez pokazanie oceny zagrożenia w danym dniu w kontekście spadków i wzrostów na wzór indeksu giełdowego. Narzędzie umożliwia łatwą do zrozumienia wizualizację poziomu zagrożenia, którą można sprawdzić za pomocą strony internetowej, na telefonie komórkowym lub pobrać w formie aplikacji na komputer, np. jako gadżet do systemu Windows.

Norton Cybercrime Index składa się z jednej liczby wskazującej aktualny poziom zagrożenia danego dnia. Liczba ta jest wyliczana na podstawie algorytmu, który bierze pod uwagę dane z trzech źródeł. Podstawowym jest sieć Symantec Global Intelligence Network, jedno z najpełniejszych branżowych źródeł informacji na temat zagrożeń w sieci. Ponadto dane na temat kradzieży tożsamości i wycieków danych udostępnia firma ID Analytics oraz DataLossDB, projekt badawczy fundacji Open Security Foundation. Dane te są wprowadzane do algorytmu opracowanego przez Instytut Cyberbezpieczeństwa Uniwersytetu Teksaskiego w San Antonio (UTSA), który każdego dnia przydziela wartości zagrożeniom sieciowym. Wynikiem jest aktualizowana codziennie rano wartość Norton Cybercrime Index. Analitycy komentują zagrożenia danego dnia podając porady, jak się przed nimi bronić.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)