r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Symantec wydaje publiczne bety Norton 2013

Strona główna Aktualności

Firma Symantec wydała publiczne wersje beta produktów zabezpieczających z linii Norton 2013: Norton Antivirus, Norton Internet Security oraz Norton 360.

W nadchodzącej wersji aplikacji Norton postawiono na możliwie najlepszą integrację z systemem Windows 8, którego premiera planowana jest na drugą połowę tego roku, czyli również w okolicach premiery Norton 2013. Po pierwsze interfejs użytkownika w nowych programach firmy Symantec przeprojektowano tak, aby łatwiej dało się go obsługiwać na ekranie dotykowym. Po drugie do dyspozycji użytkownika oddana zostanie aplikacja Nortona działająca w Metro UI — nie trzeba będzie zawsze wychodzić do standardowego pulpitu. Dodatkowo warto w tym miejscu wspomnieć, że wersje 2013 będą zgodne z nowym mechanizmem bootowania systemu Windows 8, który pozwoli na uruchamianie oprogramowania antywirusowego przed pozostałymi sterownikami. Dzięki temu system będzie lepiej zabezpieczony przed rootkitami i innym złośliwym oprogramowaniem niskiego poziomu.

Oprócz integracji z Windows 8 w nowym Nortonie znajdzie się system reputacji plików Insight z częstszymi aktualizacjami, a dodatkowo będzie on zintegrowany z firewallem. System SONAR z kolei będzie teraz w stanie monitorować aplikacje także w trybie awaryjnym. Wraz z podstawowym oprogramowaniem Nortona instalowany będzie również Norton Power Eraser, bezpłatny (i dostępny też samodzielnie) dodatek do usuwania malware'u, które jest szczególnie trudne do wyczyszczenia. Do tej pory w trakcie instalacji użytkownik mógł zdecydować się na ręczne pobranie tego narzędzia, teraz będzie ono pobierane automatycznie. Norton 2013 będzie też bardziej świadomy faktu, że niektórzy użytkownicy korzystają z sieci 3G, w której pobieranie danych kosztuje. Symantec umożliwi więc wyłączenie pobierania mniej ważnych aktualizacji lub odłożenie ich na czas dostępności „tańszej” sieci.

r   e   k   l   a   m   a

Wersje beta programów Norton 2013 dostępne są dla wszystkich zainteresowanych. Testując je pamiętajmy jednak, że są to wersje rozwojowe, a więc szczególnie narażone na istnienie wad i usterek. Lista takich znanych już problemów znajduje się na stronach firmy Symantec. Warto jeszcze wspomnieć, że oprócz pobrania pliku instalacyjnego, w celu otrzymania klucza produktu należy zarejestrować się na stronach firmy Symantec. Obecnie po rejestracji wyświetlany jest błąd, ale klucz mimo tego zostaje przesłany na podany adres e-mail.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.