Symantec zawiera ugodę z Microsoftem w sprawie Veritas

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Po dwóch latach batalii sądowej firmy Microsoft i Symantec osiągnęły porozumienie w sprawie o wykorzystywanie w systemach Windows technologii magazynu dużej ilości danych i ich ochrony w razie awarii sprzętowej. Technologia ta została nabyta przez Symantec wraz z akwizycją firmy Veritas w 2005 roku. Później jednak została ona zaimplementowana w najnowszej edycji systemu Windows Vista, więc Symantec złożył w maju 2006 stosowny pozew przeciwko Microsoftowi.

Szczegóły finansowe ugody nie zostały podane do publicznej wiadomości. Niewątpliwie jednak warunki muszą być bardzo korzystne dla Symanteca, bo ten zgodził się wycofać z żądania zaprzestania sprzedaży Visty do czasu usunięcia spornej technologii z systemu. Obie firmy wydały zgodne oświadczenia, w których informują, że są zadowolone z warunków ugody.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie