r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Symbian S^3 oficjalnie zaprezentowany

Strona główna Aktualności

Nokia oficjalnie zaprezentowała najnowszą odsłonę swojego systemu operacyjnego dla smartfonów - Symbian S^3.

Najnowsza odsłona systemu Nokii obsługuje złącze HDMI i pozwala przesyłać wideo wysokiej rozdzielczości (1080p) bezpośrednio z telefonu na zewnętrzny ekran, wykorzystuje także sprzętową akcelerację do generowania elementów GUI oraz obsługuje API OpenGL ES. System ma być także gotowy do obsługi sieci komórkowych nowej generacji (4G) i będzie dostarczony ze zintegrowanym sklepem muzycznym. Na opublikowanym przez Nokię filmie demonstracyjnym widać, że Symbian S^3 świetnie radzi sobie z ekranami wielodotykowymi i pozwala na łatwe przełączalnie między kilkoma uruchomionymi jednocześnie aplikacjami. Warto dodać, że przygotowany przez Nokię interfejs użytkownika jest nie tylko atrakcyjny wizualnie, lecz również bardzo łatwy w personalizacji.

Fiński producent telefonów komórkowych robi co w jego mocy, by utrzymać pozycję lidera rynku mobilnego. W tym celu firma otworzyła kod źródłowy swojego systemu operacyjnego i zapowiedziała, że będzie intensywnie pracować nad czwartą wersją Symbiana. Obecnie trudno przewidzieć, czy te działania wystarczą, by nadrobić zaległości wobec Google i Apple, które w ostatnich latach znacznie umocniły swoją pozycję na rynku mobilnym.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.