r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Symbian^4 - bat na Androida?

Strona główna Aktualności

Coraz mocniejsza pozycja Apple i Google na rynku mobilnych systemów operacyjnych spędza sen z powiek nie tylko twórcom Windows Mobile - także Nokia obawia się rosnącej popularności iPhone'a i Androida. By odwrócić ten negatywny trend, fiński producent telefonów komórkowych chce wydać jeszcze w tym roku system Symbian^4 wyposażony w nowy, udoskonalony interfejs użytkownika.

Nokia chce postawić na prosty w obsłudze interfejs podzielony na cztery główne sekcje - kontakty, muzyka, zdjęcia i aplikacje. Wiele elementów nowego systemu ma posiadać własne menu kontekstowe dostępne po dłuższym naciśnięciu na dany obiekt, które zapewni dostęp do najczęściej używanych poleceń powiązanych z danym składnikiem systemu. Z zapowiedzi wynika także, że Symbian^4 ma posiadać znaczne możliwości personalizacji i będzie sobie świetnie radzić z obsługą pojemnościowych ekranów multitouch. Propozycje Nokii są teraz analizowane przez Symbian Foundation, organizację non-profit odpowiedzialną za rozwijanie i popularyzacje systemu Symbian - w przypadku pozytywnej oceny trafią zapewne do droższych modeli telefonów firm zaangażowanych w rozwijanie tego systemu.

Fiński producent pracuje także nad udoskonaleniem starszych wersji Symbiana, które mają wzbogacić się o obsługę m.in. gestów multitouch. Przypomnijmy, że pierwsze telefony oparte o Symbian^3 pojawią się na rynku jeszcze w tym roku. Z kolei debiut urządzeń wyposażonych w Symbian^4 zaplanowany jest na początek 2011 roku. Za kilkanaście miesięcy przekonamy się więc, czy zmiany wprowadzone przez Nokię pozwolą jej utrzymać pozycję lidera rynku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.