Symulowanie robaków ;-)

Strona główna Aktualności

O autorze

Symantec udostępnił niewielką aplikację, która prezentuje zagrożenia związane z infekcjami internetowymi w skali globalnej. Symantec Worm Simulator 1.0 to symulator najpopularniejszych infekcji: Blaster, MyDoom, Netsky, Sasser, Slammer i SoBig. Prezentacja odbywa się na dwóch "ekranach", po lewej stronie widać jak infekcja rozszerza się globalnie, po prawej natomiast prezentowany jest rozwój w zainfekowanej sieci lokalnej. Pomiędzy ekranami wyświetlany jest upływający czas od pierwszej infekcji. Aby obejrzeć symulację rozprzestrzeniania się wybranej epidemii wystarczy pobrać z poziomu programu odpowiedni plik z symulacją rozprzestrzeniania się wybranego robaka.

Program Symantec Worm Simulator 1.0 trudno uznać za niezbędną dla zwykłego użytkownika aplikację, raczej należy go potraktować za swego rodzaju ciekawostkę, godną polecenia osobom zainteresowanym przebiegiem infekcji wirusowej w dużej skali.

Do programu załączona jest szczegółowa instrukcja (jęz. ang.) zawierająca dokładne informacje na temat symulatora i prezentowanych informacji. Program pobrać można ze strony producenta.

© dobreprogramy
s