r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Synaptics stawia na czytniki linii papilarnych

Strona główna AktualnościBIZNES

Czytniki linii papilarnych zdobywają coraz większą popularność. Najjaskrawszym przykładem jest naturalnie iPhone 5S, ale i przed jego pojawieniem się w sklepach nie brakowało urządzeń z tego typu zabezpieczeniami. Już niedługo może być ich jeszcze więcej — Synaptics, jeden z czołowych producentów trackpadów, ogłosił przejęcie Validity Sensors, by w ten sposób rozszerzyć swoją ofertę o biometryczną identyfikację użytkowników.

Za wykupienie udziałów Synaptics zapłaci 92,5 mln dolarów, a w ciągu najbliższych lat będzie także wypłacał dodatkowe kwoty uzależnione od kondycji firmy (wartość całej transakcji ma zamknąć się w 255 mln dolarów). W zamian za to otrzyma prawa do szeregu sensorów zaprojektowanych z myślą o smartfonach, tabletach, notebookach i urządzeniach peryferyjnych. Validity Sensors chwali się, że jego czytniki mogą być bez problemu integrowane z dowolnego kształtu przyciskami, a także umieszczane na krawędziach ekranów w urządzeniach mobilnych. Od dawna interesowaliśmy się biometrią, bo pasuje do naszych technologii dotykowych i otwiera nowe możliwości interakcji z urządzeniami — zapewnia Rick Bergman, szef Synaptics.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.