Synchronizacja haseł w Edge na Androidzie – jak to zrobić z LastPass?

Strona główna Aktualności

O autorze

Edge dla Androida nie zwalnia tempa i staje się coraz ciekawszą alternatywą dla innych przeglądarek mobilnych. Dodatkowo przyczynić się do tego może najnowsza aktualizacja popularnego menedżera haseł LastPass, który od teraz współpracować będzie także właśnie z Edgem na Androidzie. Pozwoli to dużo łatwiej logować się do witryn w Internecie, ale także synchronizować hasła z innymi urządzeniami.

Informację opublikował kilka dni temu na Twitterze Sean Lyndersay, zwracając przy okazji uwagę, że zespół LastPass stale pomaga również w dostosowaniu Edge'a dla iOS-a, by ten docelowo również z nim współpracował. Ta funkcjonalność ma się pojawić już przy okazji najbliższej aktualizacji, ale jej termin nie został sprecyzowany.

Warto oczywiście dodać, że synchronizacja haseł przy pomocy LastPass nie jest jedyną możliwością, jaką mamy w mobilnym Edge'u. Przeglądarka sama z siebie potrafi synchronizować hasła z systemem Windows 10, o ile zalogowani jesteśmy na to samo konto, a wcześniej skorzystaliśmy z uwierzytelniania dwupoziomowego. LastPass rozszerzy natomiast funkcjonalność i otworzy synchronizację przed użytkownikami innych systemów.

Na koniec przypomnijmy jeszcze, że choć Edge dla Androida wyszedł już z fazy testów i zbiera w większości pozytywne opinie, to stabilne wydanie wciąż nie jest oficjalnie dostępne w Polsce. Aby skorzystać z programu już teraz, konieczne jest dołączenie do grona testerów, ale ich pula jest ograniczona. Szczegóły opisywaliśmy w odbrębnej publikacji.

© dobreprogramy
s