r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Synfig 1.20

Strona główna Mac Multimedia Tworzenie i edycja animacji
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Synfig Studio to otwarty program do tworzenia animacji 2D z użyciem kształtów wektorowych i bitmap.

Synfig pozwala pracować na warstwach różnego typu i wykorzystywać je to tworzenia geometrii, gradientów, filtrów, zniekształceń, przekształceń, a nawet fraktali. Animacje można tworzyć dzięki systemowi tak zwanych kości, który pozwala przypisać „szkielet” postaci do grafik, zarówno wektorowych, jak i bitmapowych. Warstwy szkieletowych deformacji umożliwiają zaawansowane zniekształcanie bitmap, co daje płynne i naturalne efekty przy niewielkim nakładzie pracy.

Synfig ma także rozbudowaną obsługę dźwięku. W programie można synchronizować ścieżkę dźwiękową z animacją dzięki osobnej warstwie. Niedawno program dorobił się także synchronizacji mowy z ruchami ust animowanych postaci.

Synfig nie jest programem łatwym w obsłudze i odstaje pod tym względem od komercyjnych konkurentów. Na plus należy jednak zaliczyć jego ogromną elastyczność i możliwość sterowania każdym aspektem animacji. Początkującym polecam lekturę kursu obsługi Synfiga, który wyjaśnia podstawowe pojęcia, uczy korzystać z kości, animować twarze, eksportować prace i korzystać z pomocnych narzędzi, jak klatki kluczowe i onion skining.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.