r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Synfig Studio 1.2 – nowy szybki silnik i synchronizacja ruchu ust w otwartym pakiecie animacyjnym

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Słynny opensource’owy pakiet animacyjny Synfig Studio otrzymał dziś dużą aktualizację. Program znany i lubiany szczególnie wśród miłośników japońskiej szkoły animacji doczekał się przede wszystkim całkowicie nowego silnika renderującego, który obiecuje znaczący wzrost wydajności zarówno dla grafiki bitmapowej jak i wektorowej dzięki pełnemu wsparciu dla wielowątkowości oraz zmniejszenie zużycia pamięci.

Te udokumentowane benchmarkami deklaracje (w niektórych wypadkach mamy do czynienia z kilkukrotnym wzrostem szybkości oraz o połowę mniejszym obciążeniem RAM) to jednak nie wszystko. Druga ważna nowość to połączenie Synfiga z oprogramowaniem Papagayo, które służy do synchronizacji ruchu ust postaci z mową – potrafi on dopasować kształt ust do wypowiadanych fonemów. Niestety jeszcze nie ma tu wsparcia dla języka polskiego, ale wszystko w rękach społeczności.

r   e   k   l   a   m   a

Oprócz tych dwóch wielkich nowości, Synfig 1.2 to dziesiątki pomniejszych zmian, wśród nich specjalna warstwa do animacji czasu (np. do robienia efektów slo-mo), zupełnie nowe okno preferencji, nowy konwerter plików animacji, który póki co odczytuje dane z plików w formacie PGO, porządki w interfejsie warstw i grup, ulepszenia selekcji, możliwość ukrycia menu dla zwiększenia ilości dostępnego miejcca oraz nieco poprawek błędów i usterek.

Zainteresowanych Synfigiem 1.2 na Windowsa zapraszamy do naszej bazy oprogramowania. To narzędzie niewątpliwie o wielkich możliwościach, które pozwala tworzyć naprawdę wysokiej klasy animacje. Jeśli chcecie pomóc w jego rozwoju, to zapraszamy na stronę Morevna na Patreonie, gdzie można wesprzeć twórców tego ważnego opensource’owego projektu.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.