r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Synfig Studio - wieloplatformowy program do animacji 2D

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się wersja 0.63 otwartego narzędzia do tworzenia animacji 2D - Synfig Studio. Z tej okazji program wzbogacił naszą kolekcję programów.

Synfig Studio to wieloplatformowa aplikacja przeznaczona dla osób tworzących animacje, który wykorzystuje zarówno grafikę wektorową jak i bitmapy. Za jego pomocą użytkownicy mogą w prosty sposób kreować animacje, bez konieczności powtarzania ruchów klatka po klatce. Program oferuje takie funkcje jak tworzenie warstw, obsługa HDRI (High Dynamic-Range Imaging) czy współpraca z tabletami. Interfejs aplikacji został tak zaprojektowany, aby korzystanie z niego było możliwie proste. Oprócz okna samej animacji, mamy do dyspozycji przybornik narzędziowy, okno do zarządzania paletami i opcjami, a także narzędzie do śledzenia klatek, warstw i metadanych. Za ich pomocą możemy edytować animację, dodawać kształty i wypełnienia, a także zmieniać układ warstw czy zapisywać notatki.

W najnowszej wersji programu wprowadzono kilka istotnych zmian. Najważniejszą z nich jest możliwość edycji konturów (narzędzie Advanced Outline Layer). Za ich pomocą możemy stworzyć szybką animację, korzystając z gotowych pomysłów. W przyszłości zostanie wprowadzona funkcja pozwalająca na tworzenie zarysów za pomocą pędzla w przyborniku narzędziowym. Kolejne nowości to ułatwiona edycja kształtów (BLine), a także współpraca z biblioteką graficzną Cairo. W kolejnych wydaniach Synfig Studio powinna ona być jeszcze głębsza. Warto zaznaczyć, że od wydania 0.63 wprowadzono także polską wersję językową dla programu. Pełna lista zmian dostępna jest na stronach producenta.

r   e   k   l   a   m   a

Synfig Studio 0.63 można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows, Linux i Mac OS X. Twórcy programu ostrzegają, że instalator dla Maków może na razie działać niestabilnie.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.