NAS-y Synology przetestowane! Oto najlepsza recenzja

Przyszedł czas zakończyć akcję blogową, której partnerem jest firma Synology. Jednak zanim ogłosimy zwycięzcę, przypomnę warunki zabawy.

Firma Synology znana jest przede wszystkim z produkcji urządzeń typu NAS (Network Attached Storage) z autorskim oprogramowaniem DiskStation. Takie właśnie urządzenia trafiły do chętnych testerów. Były to 3 zestawy testowe, zawierające NAS i dyski twarde: 

Synology DS218j - pierwszy domowy nas, podsumowanie

Minęły trzy tygodnie od kiedy odwiedził mnie kurier z przesyłką od portalu dobreprogramy.pl, w której znajdował się NAS Synology DS218j. Były to trzy tygodnie intensywnych testów, ponieważ ze względu na ich formę, czas na wypróbowanie możliwości domowego rozwiązania Synology został podzielony na pół. Nie mniej jednak nie żałuję, że zdecydowałem się na takie właśnie rozwiązanie.

Dzięki dwóm spojrzeniom - typowego użytkownika domowego oraz

Synology DS218j okiem wprawionego informatyka

Rozmawiając z Andrzejem zauważyłem, że mam zupełnie odmienne zdanie co do urządzeń typu NAS. Stąd właśnie narodził się pomysł na wspólne testy. Tak więc mam na imię Krzysztof i wspólnie z Andrzejem, którego to recenzja pojawiła się przed momentem na blogach portalu dobreprogramy.pl, próbujemy pokazać dobre oraz złe aspekty posiadania serwera plików a konkretnie Synology DS218j, który został udostępniony nam do testów.

W moim przypadku specyfikacja testera prezentuje się następująco:

Synology DS218j okiem zwykłego użytkownika

Czy zakup NAS'a do domu ma sens? Takie pytanie stawiałem sobie w momencie gdy otrzymałem informację, że zostałem wytypowany do testów Synology DS218j. Zgodnie z wpisem wprowadzającym, który można przeczytać klikając tutaj, postanowiłem że zweryfikują to dwie osoby - ja czyli zupełnie zwykły użytkownik komputera oraz Krzysztof - znajomy informatyk. Różnice między nami są znaczne, ale Krzysztofa pozwolę sobie przedstawić w kolejnym wpisie.

Synology po raz raz drugi, cz.2

No dobra ostatnim razem pobawiłem się trochę podzespołami przyszedł czas na coś poważniejszego. Nie będę sprawdzał tego urządzenia w domu bo jakoś nie widzę (przynajmniej jak na razie ) potrzeby użytkowania kombajnu o takiej pojemności w domu, a więc zabrałem go do pracy gdzie miałem nadzieje, że Synology pokaże swoją prawdziwą moc. 

Na początek szybkie przygotowanie.

Synology DS218j — pierwszy domowy NAS, prolog

W środę dotarła do mnie paczka od portalu dobreprogramy.pl i Synology - jednego z wiodących producentów Network Attached Storages (NAS). Po jej otwarciu moim oczom ukazał się zapakowany w ładny, schludny karton z rączką NAS DS218j oraz dwa dyski twarde Seagate - Enterprise NAS 6TB oraz NAS 8TB.

Głównym pytaniem jakie sobie stawiam przed testami jest to, czy użytkownik domowy faktycznie potrzebuje takiego urządzenia i na ile jego oprogramowanie będzie "User Friendly".

NAS-y Synology czekają na przetestowanie! Ruszamy z kolejną akcją dla naszych blogerów

Testowania i pisania blogów nigdy za wiele. Ruszamy z kolejną akcją. Tym razem naszym partnerem jest firma Synology, znana przede wszystkim z produkcji urządzeń typu NAS (Network Attached Storage) z autorskim oprogramowaniem DiskStation. 

Tym razem przygotowaliśmy dla was 3 zestawy testowe, zawierające NAS i dyski twarde: