reklama

Synology DS214play z łatwością poradzi sobie z materiałami Full HD 1080p

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator systemów i infrastruktury sieciowej. Pasjonat domatyki i nowoczesnych technologii. Zajmuje się szeroko pojętym wsparciem informatycznym oraz testowaniem sprzętu. W wolnym czasie podziwia i fotografuje dziką naturę.

W ofercie tajwańskiego producenta serwerów NAS pojawił się niespotykany do tej pory, dwudyskowy model DS214play. Stacja została wyposażona w podzespoły przystosowane do obsługi multimediów w wysokiej jakości. Potrafi więc między innymi transkodować w locie materiał Full HD 1080p nie wykluczając przy tym działań typowych dla magazynu danych.

Nowy model bazuje na dwurdzeniowym układzie Intel Atom CE5300, taktowanym częstotliwością 1,6 GHz, wspieranym przez 1 GB pamięci operacyjnej. Producent podaje, że konfiguracja z dyskami spiętymi w RAID 1 jest w stanie uzyskać prędkości odczytu przekraczające 110 MB/s i zapisu 100 MB/s. Informuje również o zużyciu energii, które powinno oscylować na poziomie 11,5 W podczas hibernacji dysków i 28,74 W przy pełnym obciążeniu. Wynik ten jednak nie należy do najlepszych w ofercie producenta.

Stację DS214play wyposażono także w czytnik kart SD, port eSata i dwa porty USB 3.0. Ma to umożliwić użytkownikom szybszy dostęp do plików z nagraniami wideo, z muzyką i ze zdjęciami, a także na podłączenie zewnętrznych szybkich dysków, na których można wykonać kopię bezpieczeństwa. Obudowa serwera posiada również nowe szuflady, montowane beznarzędziowo od frontu, które dobrze uzupełniają wsparcie dla mechanizmu hot-swap.

Wraz z modelem DS214play w ofercie Synology pojawiły się kontynuacje znanych już stacji, czterozatokowy DS414 i obsługujący jeden dysk DS114. Oba bazują na układach Freescale PPC — większy na dwurdzeniowych taktowanych częstotliwością 1,33 GHz, wspieranym przez 1 GB pamięci operacyjnym, mniejszy zaś na jednordzeniowym, 1,2 GHz ze wsparciem pamięci o pojemności 512 MB. Warto wspomnieć, że model DS414, jako jedyny z prezentowanych dziś NAS-ów Synology, posiada dwie karty sieciowe, co przy wykorzystaniu agregacji łączy pozwala na osiągnięcie prędkości na poziomie 135 MB/a zapisu i ponad 207 MB/s odczytu. Oczywiście do tego celu należy zastosować oferujące odpowiednio szybkie dyski.

Z tego co wiadomo, rekomendowana cena dla stacji Synology DS214play to 260 euro netto.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama