reklama

Syntertainment — nowe przedsięwzięcie Willa Wrighta

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Will Wright, pomysłodawca wszelkich gier z Sim w nazwie (od SimCity, przez SimAnt, po The Sims), a z projektów nowszych również twórca dosyć ciekawej gry Spore, ogłosił światu swoje następne przedsięwzięcie. Deweloper lubi zakładać różnorakie kluby czy kółka, które służyć mają rozwojowi rynku elektronicznej rozrywki, więc jego ambitne Syntertainment w sumie tak naprawdę nie powinno nikogo dziwić. Współtworzony z Avim Bar-Zeevem oraz członkami Stupid Fun Club Wrighta zespół chce zmieniać świat.

Szczegółów nie zdradzają, mówiąc tylko o chęci połączenia elektronicznej rozrywki z rzeczywistością, ale zaufało już im wiele osób, powierzając założycielom swoje pieniądze — na start uzbierało się tego 5 milionów dolarów. Dołożyli się między innymi grupa kapitałowa Andreessen Horowitz czy były szef Electronic Arts John Riccitiello. Wright zapewnia, że ekipa zajmować się będzie pomysłami innymi od tych, które do tej pory na różnorakich sympozjach czy w wywiadach przedstawiał szerszej publiczności.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama