System Info for Windows (SIW) 2013 4.4.0514

Strona główna Windows Narzędzia Identyfikacja sprzętu i oprogramowania
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Ostatnia bezpłatna wersja bardzo rozbudowanego narzędzia służącego do kompleksowego pozyskiwania danych o systemie i sprzęcie.

Ilość informacji zrobi wrażenie nawet na miłośnikach konkurencyjnych, rozbudowanych programów - jak choćby popularna AIDA. SIW prezentuje bardzo szczegółowe informacje zarówno na temat wszystkich podzespołów jak również systemu, aplikacji, procesów, sterowników czy kodeków. Wyświetla też informacje o procesach uruchamianych automatycznie podczas startu systemu.

Za pomocą funkcji "secret" można wydobyć wszelkie hasła zapamiętywane np. przez przeglądarki. SIW podaje również szczegółowe informacje na temat sieci, portów, TCP/IP ruchu itp. Monitoruje obciążenie procesora oraz wykorzystanie pamięci. Aplikacja zawiera dodatkowe narzędzia, m. in. do odczytu zamaskowanych haseł czy zmiany numerów kart sieciowych MAC.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty w obsłudze, niewielki,darmowy, rozbudowany obfitujący w wiele funkcji, polski interfejs
funkcja passwords niedopracowana,
29.04.2011 21:42 • Recenzja do wersji 2010.07.14g

System Info for Windows(SIW) to w pełni darmowy bardzo rozbudowany program po ilości funkcji w nim zawartych można rzec że mamy do czynienia z „kombajnem” do detekcji peceta oraz oprogramowania na nim zainstalowanego. Program ma schludny dostępny w polskiej wersji językowej interfejs, na górnej belce mamy domyśle funkcje do których mamy szybki dostęp. Główne menu mamy w lewej kolumnie ,formie drzewiastej. Wyniki są wyświetlane po prawej stronie. Menu jest podzielone na kilka kategorii: oprogramowanie, sprzęt, sieć, każda z podanych kategorii jest rozbudowana. Dzięki SIW miedzy innymi możemy się dowiedzieć jakie mamy zainstalowane kodeki wideo i audio w systemie ,czy są to systemowe dekodery czy doinstalowane oraz ich wersje, jakie mamy zainstalowane programy dokładne informacje o nich, wtyczki activex, sporo mórzmy się dowiedzieć o autostarcie, procesach, ustawieniach systemu ,plikach systemowych, licencjach programów, bezpieczeństwie systemu. Dzięki SIW o podzespołach naszego komputera możemy się dowiedzieć praktycznie wszystkiego bez rozkręcania obudowy naszego peceta. Na wyszczególnione zasługuje funkcja sensor gdzie mamy wyszczególnione wszystkie czujniki naszego komputera oraz napięcia zasilające podzespoły płyty głównej rejestrowane są wartości minimalne, maksymalne oraz występujące w danej chwili tak samo jest z temperatura podzespołów. Nie zabrakło także narzędzi do sieci , uzyskiwania dokładnych informacji o kartach sieciowych takich jak adresy mac ,adresy ip ,szczegółowe informacje o sieciach do których jest podłączony komputer, nie zabrakło skanerów sieciowych i programów pingujocyh odpowiednie porty. Te wszystkie informacje o podzespołach i całym oprogramowaniu możemy zapisać do pliku html lub wydrukować w formie raportu. Przetestowałem go na 2 pecetach oraz laptopie ,wszystkie sprzęty miały inne parametry ,różne systemy operacyjne. SIW wykrył wszystkie podzespoły komputerów prawidłowo co było dla mnie lekkim zdziwieniem także na laptopie sie nie pomylił, działa także na 64 bitowych wersjach XP/Visty/7. Wersja darmowa System Info for Windows jest ciągle rozwijana i wykrywa masę sprzętu komputerowego .Program jest naprawdę dobry ale zawsze znajdzie się łyżka dziegciu w tym wydatku w sporej beczce miodu, a mianowicie program nie działa dostatecznie szybko w czasie skanowania potrafi szarpnąć troszkę mocy obliczeniowej a przy słabszych komputerach lub źle skonfigurowanych nawet zawiesić system Szczególnie dało się to odczuć w starszych wersjach programu, obecnej wersji SIW 2010 (build 0714)jest poprawa. Nie do końca dopracowana jest funkcja pokazywania haseł właściwie nie działała na testowanych sprzętach, producent zapewnia że pokazuje hasła z przeglądarek www i nie tylko ale nie do końca to się sprawdza. Producent Topala Software Solutions udostępnił dwie wersje darmowe instalacyjna i portable (nie wymagając instalacji) , obie wersje po za tym w funkcjonalności się nie różnią.
Program jest bardzo prosty ,godny polecania każdemu bez względu na stopień wtajemniczenia informatycznego oczywiście im wiedza większa tym wecuj można się dowiedzieć dzięki SIW