System Ninja System Ninja 3.2.9

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

System Ninja to bezpłatne narzędzie służące do konserwacji i oczyszczania systemu Windows ze zbędnych plików, będące doskonałym uzupełnieniem dla popularnego CCleanera.

Program podczas swojego działania skanuje zawartość dysku twardego w poszukiwaniu plików, które mogą zostać usunięte w celu odzyskania zajmowanej przez nie przestrzeni dyskowej oraz poprawy ogólnej wydajności systemu - m.in. zmniejszenie czasu uruchamiania aplikacji i samego systemu. Jedną z jego głównych zalet jest duża skuteczność w wykrywaniu zbędnych danych, a także jak zapewnia autor zerowe prawdopodobieństwo wykasowania ważnych plików systemowych.

System Ninja w wielu przypadkach sprawdza się lepiej niż CCleaner, wykrywając po nim komponenty, które mogą również bez obaw zostać usunięte. W obszarze jego działań znaleźć można takie składniki jak pliki tymczasowe tworzone przez aplikacje i system podczas instalacji lub pracy, historia przeglądarki Internet Explorer, bufory miniatur (Thumbs.db), nieobsługiwane ikony, dziennik systemu Windows, różnego rodzaju logi, tagi Torrent, które występują w postaci niewielkich plików tekstowych i wiele innych.

Oczyszczanie systemu ze zbędnych plików to nie jedyne zastosowanie System Ninja. W jego skład wchodzą także dodatkowe narzędzia pozwalające zarządzać aplikacjami uruchamianymi wraz z Windowsem i zaplanowanymi zadaniami (Startup Manager) oraz procesami (Process Manager). To ostatnie, w odróżnieniu od systemowego mechanizmu Menedżera zadań potrafi zamykać wiele pozycji jednocześnie, a także wykrywać złośliwe procesy, odpowiadające za wirusy, trojany itp. Ponadto System Ninja oferuje kilka prostych, ale ciekawych funkcji - m.in. oczyszczanie jedynie wybranych folderów, generowanie raportu z listą uruchamianych wraz z systemem aplikacji oraz analizator, dostarczający szczegółowych informacji o plikach (lokalizacja, rozmiar, data utworzenia i modyfikacji) i umożliwiający tworzenie sum kontrolnych (MD5, SHA1, SHA256).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Bezpłatny,po polsku,prosty,bezpieczny,ostrożny,usuwa zbędne pliki,umożliwia podgląd programów startowych
Nie zauważyłem.
ocena użytkownika
10.04.2015 14:48 • Recenzja do wersji 3.0.6

System Ninja skanując wyszukuje niepotrzebne pliki tymczasowe,pamięci podręcznej przeglądarek,miniaturek,plików cookies,historii przeglądanych stron,plików używanych ostatnio.Umożliwia ich usunięcie.Aplikacja posiada narzędzie informujące o podzespołach komputera,menadżer autostartu i procesów.Umożliwia zainstalowanie rozszerzenia do CCleanera-dodatku CCenhancer.