r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

System Shock PRE-ALPHA

Strona główna Windows Gry RPG i MMO

System Shock Remake to kolejny (po SS: Enhanced Edition) powrót do stworzonego przez Looking Glass Technologies klasyka z 1994 roku. Gracz obserwuje akcję z pierwszej osoby, jednak nie można gry zaszufladkować jako prostej strzelanki. W grze spory nacisk położono na elementy RPG, tytuł ten spodoba się w szczególności fanom sci-fi.

Na początku poznajemy bliżej hakera, którym przyjdzie nam grać. Podczas próby włamania do serwerów korporacji TriOptimum zostajemy pojmani i przetransportowani na stację kosmiczną o nazwie Cytadela. Od dowodzącego stacją Edwarda Diego dostajemy propozycję: czysta kartoteka w zamian za złamanie zabezpieczeń Cytadeli, nad bezpieczeństwem której czuwa sztuczna inteligencja o nazwie SHODAN. Jako bonus Diego oferuje graczowi militarnej klasy implant neuralny.

Diego nie daje nam tej szansy z dobroci serca – ma w tym własny cel, o czym gracz szybko się przekona. Po wykonaniu zadania Diego dotrzymuje słowa i wysyła nas na zabieg wszczepienia implantu. Standardowo po takiej operacji pacjent utrzymywany jest w stanie farmakologicznej śpiączki przez pół roku. Ten czas właśnie mija, intro tutaj się kończy, a gracz przejmuje kontrolę nad postacią.

W stacji panuje chaos, wszystkie roboty zostały przeprogramowane i są wrogie względem gracza. Po załodze zostały plamy krwi na ścianach i podłodze. Mająca mniej szczęścia ludzie ze stacji zostali zamienieni w cyborgi lub poddani działaniu mutagennych środków. To jednak nie wszystko. Okazało się, że Diego ma kompleks Boga. Planuje wykorzystać laser górniczy będący częścią stacji, aby zniszczyć wszystkie większe miasta na Ziemi.

Przed graczem stoi więc ciężkie zadanie.

Remake prezentuje się zachęcająco, grafika stoi na przyzwoitym poziomie, a sterowanie nie jest już wyzwaniem, jak to było w wersji oryginalnej. Zmiany w obsłudze interfejsu poszły w dobrym kierunku. Udało się również zachować ponury klimat, w oryginalne towarzyszący graczowi od pierwszych chwil.

Zapraszamy też do obejrzenia naszego gameplay'a z gry

Uwagi do wersji Demo: w tej edycji gracz może rozegrać fragment pierwszego poziomu. Należy mieć na uwadze, że jest to wersja Pre-Alpha, finalna wersja gry może się znacznie różnić.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nadchodzi remake kultowego System Shock. Ogrywamy wczesne demo

21
01.07.2016  •  Krzysztof Fiedor

System Shock wydany został w 1994 roku. Gra praktycznie od razu zyskała spore grono fanów. Gracze docenili klimat i fabułę, które stały na najwyższym poziomie. Trzy lata później wydana została druga część hitu, która przebiła jakością pierwowzór. Jak wielki to tytuł świadczy fakt, że był on inspiracją dla hitów takich jak Dead Space, Doom 3 czy Bioshock. Nic też dziwnego, że gra doczekała się wersji poprawionej, we wrześniu 2015 roku do sprzedaży trafił System Shock Enchanced Edition. W stosunku do pierwszego System Shocka poprawiono nieco grafikę, doszły wyższe rozdzielczości i solidnie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Manuelito di Alvarezo   7 #1 06.07.2016 12:38

łaaaaaaaa 1 cześć była totalnie klimatyczna, oby ten remake okazał się taki sam.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.