System Shock System Shock PRE-ALPHA

Strona główna Windows Gry RPG i MMO
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

System Shock Remake to kolejny (po SS: Enhanced Edition) powrót do stworzonego przez Looking Glass Technologies klasyka z 1994 roku. Gracz obserwuje akcję z pierwszej osoby, jednak nie można gry zaszufladkować jako prostej strzelanki. W grze spory nacisk położono na elementy RPG, tytuł ten spodoba się w szczególności fanom sci-fi.

Na początku poznajemy bliżej hakera, którym przyjdzie nam grać. Podczas próby włamania do serwerów korporacji TriOptimum zostajemy pojmani i przetransportowani na stację kosmiczną o nazwie Cytadela. Od dowodzącego stacją Edwarda Diego dostajemy propozycję: czysta kartoteka w zamian za złamanie zabezpieczeń Cytadeli, nad bezpieczeństwem której czuwa sztuczna inteligencja o nazwie SHODAN. Jako bonus Diego oferuje graczowi militarnej klasy implant neuralny.

Diego nie daje nam tej szansy z dobroci serca – ma w tym własny cel, o czym gracz szybko się przekona. Po wykonaniu zadania Diego dotrzymuje słowa i wysyła nas na zabieg wszczepienia implantu. Standardowo po takiej operacji pacjent utrzymywany jest w stanie farmakologicznej śpiączki przez pół roku. Ten czas właśnie mija, intro tutaj się kończy, a gracz przejmuje kontrolę nad postacią.

W stacji panuje chaos, wszystkie roboty zostały przeprogramowane i są wrogie względem gracza. Po załodze zostały plamy krwi na ścianach i podłodze. Mająca mniej szczęścia ludzie ze stacji zostali zamienieni w cyborgi lub poddani działaniu mutagennych środków. To jednak nie wszystko. Okazało się, że Diego ma kompleks Boga. Planuje wykorzystać laser górniczy będący częścią stacji, aby zniszczyć wszystkie większe miasta na Ziemi.

Przed graczem stoi więc ciężkie zadanie.

Remake prezentuje się zachęcająco, grafika stoi na przyzwoitym poziomie, a sterowanie nie jest już wyzwaniem, jak to było w wersji oryginalnej. Zmiany w obsłudze interfejsu poszły w dobrym kierunku. Udało się również zachować ponury klimat, w oryginalne towarzyszący graczowi od pierwszych chwil.

Zapraszamy też do obejrzenia naszego gameplay'a z gry

Uwagi do wersji Demo: w tej edycji gracz może rozegrać fragment pierwszego poziomu. Należy mieć na uwadze, że jest to wersja Pre-Alpha, finalna wersja gry może się znacznie różnić.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!