r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

System identyfikacji płci i wieku

Strona główna Aktualności

Yamaha Motor opracowało system rozpoznawania obrazów, który potrafi błyskawicznie zidentyfikować płeć i przybliżony wiek fotografowanego. Rozwiązanie znajdzie zastosowanie podczas imprez, na których prezentowane będą motocykle Yamaha. Zebrane w ten sposób dane ułatwią pracę działowi marketingu japońskiego producenta.

Podłączony do kamery komputer analizuje m.in. kształt twarzy oraz układ cieni na jej zdjęciu. Dane są porównywane z bazą danych, w której znajdują się wizerunki 10 tys. osób. Na tej podstawie - w przeciągu zaledwie 2-3 sekund - komputer jest w stanie określić płeć i przydzielić fotografowanego do jednej z pięciu grup wiekowych. Testy pokazały, że skuteczność systemu w rozpoznawaniu płci wynosi około 85%, a wieku - blisko 75%.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.