r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

System operacyjny od producenta BIOSów

Strona główna Aktualności

Firma Phoenix Technologies, znany producent BIOSów, pracuje nad projektem HyperSpace, który już jest nie tyle BIOSem co systemem operacyjnym.

Bazuje on na Linuksie i oferuje dostęp do twardych dysków a także obsługuje mysz oraz karty sieciowe, w tym bezprzewodowe. Jest przy tym wygodnym środowiskiem do uruchamia różnych aplikacji. Razem z nim użytkownik otrzymuje przeglądarkę WWW, odtwarzacz multimedialny a także pakiet biurowy. Producent reklamuje dużą szybkość uruchamiania i działania systemu.

To jednak nie wszystko. W dzisiejszych czasach wszystko musi być oparte o wirtualizację, tak też jest w tym przypadku. HyperSpace oferuje funkcje wirtualizacyjne i umożliwia uruchamianie jednocześnie innego systemu operacyjnego. Obecnie może to być Windows XP lub Vista. Użytkownik może się potem łatwo przełączać pomiędzy HyperSpace a hostowanym systemem. W przypadku komputerów o mniejszych możliwościach sprzętowych możliwa jest praca tylko w jednym środowisku na raz.

Ponieważ HyperSpace jest zbyt duże, aby zmieścić się w pamięci na płycie głównej, uruchamiane jest z twardego dysku. W przypadku wykorzystywania wirtualizacji do jednoczesnego uruchamiania innego systemu operacyjnego potrzebne są 2 GB pamięci oraz procesor obsługujący rozszerzenie Intel VT. Bez wirtualizacji wystarczy 512 MB RAM. Osoby chętne mogą przetestować HyperSpace instalując 21-dniową wersję testową.

Już niedługo, w czerwcu, ukaże się nowa wersja HyperSpace.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.