SystemRescueCd 0.3.2

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się kolejna wersja ciekawej dystrybucji Linuksa służącej do naprawiania innych systemów, diagnozowania sprzętu i odzyskiwania danych. W nowym wydaniu dodano także możliwość rozszyfrowywania haseł BIOS i naprawiania sektora MBR.

SystemRescueCd dostępny jest w postaci obrazu LiveCD (możliwe jest także zainstalowanie na pendrive), dzięki czemu możemy go uruchomić nawet wtedy, gdy inne nasze systemy odmówiły współpracy. W systemie znajdziemy bardzo rozbudowany system programów dzięki którym będziemy w stanie zmodyfikować układ partycji na dyskach, sklonować partycję, odtworzyć przypadkowo usuniętą a także zrobić kopię zapasową tablicy partycji.

Prócz tego możemy uzyskać pełny dostęp do większości partycji (także NFTS), przejrzeć informacje o sprzęcie, rozszyfrować hasło BIOS a także zdiagnozować łączność z siecią. System pracuje pod kontrolą jądra w wersji 2.6.18.6 i posiada lekkie środowisko graficzne WindowMaker.

Więcej informacji o tym ciekawym systemie można znaleźć na stronie twórców, z której można pobrać obraz CD (115MB).

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy