r   e   k   l   a   m   a
reklama

Systemy Apple pod lupą hakera

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

Mit o bezpieczeństwie systemów Apple upadł jakiś czas temu i firma na poważnie bierze się za rozwiązanie tego problemu. O ochronę klientów zadbać ma Kristin Paget — hakerka, którą ponad pięć lat temu Microsoft zatrudnił do znalezienia luk w systemie Windows Vista.

O pracy Paget dowiedzieliśmy się dopiero w ubiegłym roku, gdy wygasła stosowna umowa poufności. Jak wyjawiła, zespół odpowiedzialny za bezpieczeństwo systemu był przekonany, że Vista jest całkiem dopracowana. Rzeczywistość okazała się brutalna — Paget wraz z kolegami znalazła tak wiele luk, że koncern musiał przesunąć premierę systemu na późniejszy termin. Po skończonej pracy Brian Valentine, ówczesny wiceszef działu Windows w Microsofcie, wręczył hakerom koszulki z napisem „Opóźniliśmy premierę Windows Vista”.

W Apple Kristin Paget objęła stanowisko specjalisty do spraw bezpieczeństwa podstawowych systemów operacyjnych. Niezależnie od tego, które środowisko trafi pod lupę jako pierwsze (OS X, a może iOS?), efekty jej pracy mogą być bardzo wymierne. Firma bowiem nie cieszy się najlepszą opinią w branży — Eugene Kaspersky stwierdził nawet, że Apple pod względem bezpieczeństwa jest dziesięć lat za Microsoftem. W tym roku głośnym echem odbiła się sprawa botnetu, który składał się z ponad 600 tysięcy komputerów zainfekowanych trojanem Flashback. Pracownicy Dr. Web odkryli wówczas, że część maszyn zgłaszała się nawet z siedziby firmy w Cupertino.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane