Szczegóły aktualizacji do Windows 7

Strona główna Aktualności

O autorze

Tydzień temu pisaliśmy o przygotowaniach Microsoftu do uruchomienia kolejnej edycji programu umożliwiającego tańsze lub bezpłatne uaktualnienie do Windows 7. Tymczasem, redaktorom serwisu Tech ARP udało się dotrzeć do wewnętrznej korespondencji na ten temat.

W ramach programu wszyscy klienci którzy w okresie pomiędzy pierwszym lipca tego roku, a datą premiery nowego systemu nabędą komputer wraz z systemem Windows Vista w wersji OEM uzyskają prawo do bezpłatnej aktualizacji do Windows 7. Wyznaczony przedział czasowy ma charakter ramowy, dzięki czemu będzie mógł być zawężany przez producentów sprzętu.

Na bezpłatną aktualizację liczyć będą mogli jedynie świeżo upieczeni posiadacze systemów Windows Vista Home Premium (do nowej wersji Home Premium), Windows Vista Business (do nowej wersji Professional) oraz Windows Vista Ultimate (do nowej wersji Ultimate). Microsoft nie zajął oficjalnego stanowiska w sprawie. Stwierdził, że informacja miała charakter konsultacyjny, ale nie ma nic więcej do dodania na dzień dzisiejszy.

© dobreprogramy