Szczegóły na temat Microsoft Security Essentials

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft podał szczegóły dotyczące nowego bezpłatnego programu antywirusowego Microsoft Security Essentials, który kiedyś znany był pod nazwą kodową Morro.

Na pytania Mary Jo Foley odpowiadał Alan Packer, general manager zespołu anti-malware w firmie Microsoft. Z rozmowy można się dowiedzieć, że Microsoft Security Essentials będzie produktem ukierunkowanym na walkę z wirusami i złośliwym oprogramowaniem dla Windows XP SP2, Windows Vista i Windows 7. Program napędzać będzie ten sam silnik, co w przypadku Forefront Client. Windows Defender będzie automatycznie odinstalowywany w momencie instalacji Microsoft Security Essentials - nowy program jest jego następcą i całkowicie go zastępuje.

Publiczna beta Microsoft Security Essentials ma się rozpocząć w okolicach 23 czerwca. Program dostępny będzie w wersjach 32- i 64-bitowych, ale beta będzie jedynie w języku angielskim i kilku innych (bez języka polskiego). Kolejne wersje beta będą wydawane regularnie za pośrednictwem usługi Microsoft Update. Finalny produkt ma być udostępniony przed końcem tego roku. Integratorzy OEM będą mogli preinstalować Microsoft Security Essentials na nowych komputerach, ale Microsoft raczej sceptycznie podchodzi do tego tematu - większość już dziś preinstaluje konkurencyjne, płatne oprogramowanie zabezpieczające.

© dobreprogramy