reklama

Szczegóły na temat trybu Windows XP

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Scott Woodgate, dyrektor działu Desktop Virtualization w firmie Microsoft odpowiada na pytania znanej blogerki Mary Jo Foley na temat nowego "trybu Windows XP" w systemie Windows 7, o którym pisaliśmy w sobotę.

Woodgate zapowiedział, że tryb Windows XP będzie dodatkową funkcjonalnością systemu - nie będzie wbudowany w żadną edycję. Będą mogli ją pobrać użytkownicy systemu Windows 7 w wersjach Professional, Enterprise i Ultimate. Dodatek będzie dostępny w publicznej wersji beta tak, jak wersja Release Candidate systemu Windows 7 - od 5 maja publicznie, a od jutra dla subskrybentów TechNetu i MSDN.

W wywiadzie znajdujemy także jednoznacznie potwierdzenie, że tryb Windows XP będzie przeznaczony głównie dla małych i średnich firm, więc tworzony jest z myślą o oprogramowaniu biurowym - nie będzie obsługi akceleracji 3D, nie będzie mapowania urządzeń (poza portami COM, LPT i - nowość w Virtual PC - USB), można więc zapomnieć o wykorzystać trybu XP do uruchamiania np. starego tunera telewizyjnego.

Scott Woodgate zapewnił, że finalna wersja dodatku będzie dostępna do pobrania w momencie ogólnej dostępności Windows 7.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama