reklama

Szczegóły techniczne na temat Windows 7 E

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft na blogu zespołu produktowego Windows dzieli się technicznymi szczegółami na temat europejskiej wersji Windows 7 "E" pozbawionej Internet Explorera.

Na blogu Windows Team w formie pytań i odpowiedzi zebrano garść ciekawych informacji na temat nowej, przygotowywanej przez Microsoft na rynek europejski wersji systemu Windows 7. Nareszcie Microsoft wyjaśnił, czym tak naprawdę będzie się różnić wersja "E" od standardowej - różnica będzie polegać na usunięciu Internet Explorera dokładnie w taki sam sposób, jak można to zrobić na pełnej wersji w oknie Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows (Programy i funkcje). Oznacza to dwie rzeczy - po pierwsze każdy, w tym programiści, mogą przetestować funkcjonowanie swoich aplikacji w środowisku Windows 7 "E" po prostu odinstalowując Internet Explorer na pełnej wersji Windows 7, po drugie zaś fundamentalne komponenty Internet Explorera (tzw. Internet Web Platform) w systemie pozostają, dzięki czemu aplikacje bazujące na kontrolce WebBrowser, Tridencie czy pomocy HTML będą nadal funkcjonować.

W dalszej części posta na blogu prezentowane są bardziej szczegółowe, techniczne zagadnienia skierowane do programistów związane przede wszystkim z tym, jak przygotować swoje aplikacje do pracy w Windows 7 "E", jakie mechanizmy mogą prowadzić do potencjalnych problemów i jak programistycznie odczytać wersję Windows 7.

Microsoft potwierdził także, że wersje Windows 7 "E" dostępne będą w subskrypcjach MSDN oraz TechNet obok standardowych, pełnych wersji. Ponadto na blogu czytamy, że Internet Explorer 8 Feature Pack - dodatek pozwalający zainstalować Internet Explorer 8 na pozbawionych go wersjach "E" pojawi się w publicznym centrum pobierania Microsoftu wkrótce po premierze Windows 7.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić