Szczoteczka do zębów tylko z iPhonem. Fanom Androida zostaje próchnica

Strona główna Aktualności
image

O autorze

W wybranych sklepach Apple oraz online pojawił się nowy, oficjalny dodatek do iPhone’a i iPada – smartszczoteczka do zębów Colgate Smart Electronic Toothbrush E1. Nie tylko pozwala ona lepiej zarządzać zdrowiem swoich zębów, ale też zawiera dźwiękową technologię wibracyjną pozwalającą dogłębnie czyścić i chronić uśmiech. I pewnie by nie było tu nic dziwnego w naszych smartczasach, gdyby nie jedna sprawa. To wspaniałe urządzenie łączy się z aplikacją mobilną, a ta aplikacja mobilna dostępna jest tylko na iOS-a. Tak, użytkownicy Androida mogą tylko z zawiści zgrzytać zębami, aż ich całkiem próchnica nie zje.

Smartszczoteczkę pierwszy namierzył Business Insider – to wynik partnerstwa Apple z Colgate, wpisującego się w kompleksową strategię firmy z Cupertino, aby zostać marką kojarzoną z rynkiem produktów zdrowotnych. Od wydania Apple Watcha firmowy sklep wypełnia się produktami, które mniej lub bardziej można powiązać ze zdrowiem.

Dzięki temu właśnie partnerstwu, możemy już za jedyne 100 dolarów wziąć do ust pokrytą białym plastikiem sztuczną inteligencję, by w czasie rzeczywistym móc obejrzeć na ekranie iUrządzenia, jak radzimy sobie z myciem zębów w 16 strefach szczotkowania. Na podstawie dostarczanych przez szczoteczkę danych z czterech tysięcy mikrosensorów, sztuczna inteligencja uczy się naszych zwyczajów mycia zębów, by z czasem powiedzieć nam co robimy źle, wyświetlając porady o tym, jak zwiększyć wydajność szczotkowania.

Na jednym ładowaniu Colgate Smart Electronic Toothbrush E1 ma przetrwać podobno 10 dni. A jeśli się okaże, że w tym czasie słabo nam idzie z myciem zębów, to możemy uruchomić w aplikacji mobilnej Colgate Connect grę o nazwie Go Pirate. Używa ona szczoteczki jako gamingowego kontrolera – im dłużej szczotkujemy zęby, tym więcej monet w grze zdobędziemy.

Niestety za monety nie można kupić dodatków do szczoteczki. Sama główka tego niezwykłego urządzenia kosztuje 20 dolarów. Na szczęście aplikację można pobrać za darmo z AppStore. Tak jak wspomnieliśmy na początku, z Androidem smartszczoteczka działać nie będzie.

© dobreprogramy