Szef Grokstera płaci RIAA

Strona główna Aktualności

O autorze

Szef Grokstera, jednej z popularnych sieci bezpośredniej wymiany plików P2P, zapłaci niemała sumę, jaką niewątpliwie musiałaby uiścić pewna 12-latka pozwana przez stowarzyszenie RIAA (pisaliśmy o tym kilka dni temu). 2 tys. dolarów zaoferowane przez Wayne'a Rosso to oznaka braku poparcia dla drogi, jaką wybrała RIAA w walce z serwisami P2P.

Dwunastoletnia amatorka plików MP3 dostała się w sidła pozwów stowarzyszenia wytwórni nagraniowych po tym, jak na jej "koncie" znalazło się ponad tysiąc pobranych z sieci plików. Dziewczynka próbowała jeszcze bronić się ckliwymi słowami "I am sorry for what I have done. I love music and I don't want to hurt the artists I love", lecz te nie poruszyły kamiennych serc członków RIAA.

W kolejce do kieszeni szefa Grokstera na pewno ustawiłoby się więcej osób z ostatnio pozwanych (w sumie 261). Między nimi czeka np. 71-letni staruszek, który zapewne odpowie za "czyny" syna bądź swoich wnuczków... Te 2 tys. dolarów to pierwsza z serii opłat będących efektem ugody między osobą pobierającą pliki a Stowarzyszeniem. Podobno kolejne pertrakacje już trwają. Średnia wartość opłaty ugodowej to według szefa RIAA około 3 tys. dolarów.

© dobreprogramy
s