r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Szefowie Google zarabiają 1 dolara rocznie

Strona główna Aktualności

O autorze

Prezes Google - Eric Schmidt i założyciele - Larry Page i Sergey Brin zdecydowali o obniżeniu swojego rocznego wynagrodzenia do poziomu 1 dolara - wynika z raportu spółki.

Nie warto jednak litować się nad ubóstwem szefów najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej. Założyciele Google - Larry Page i Sergey Brin posiadają w akcjach po ponad 7 mld dolarów! Schmidt jest właścicielem 13,9 mln akcji, a Brin i Page posiadają po 36,5 mln akcji. Przeliczając po bieżącym kursie akcje Schmidta są warte 2,7 mld dolarów, a Brina i Page'a po 7,1 mld dolarów - informuje pb.pl.

Przed cięciem Schmidt zarabiał rocznie 250 tys. dolarów, a Brin i Page po 150 tys. dolarów. Dodatkowo trzej panowie mocno wzbogacili się na upublicznieniu spółki i wzroście wartości jej akcji. Teraz chcą to zrekompensować, przeznaczyć więcej pieniędzy na inwestycje i jeszcze poprawić wyniki.

W bieżącym roku właściciel najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki internetowej może mieć wyższą od oczekiwań sprzedaż. Zgadzają się z tym analitycy Lehman Brothers, którzy ostatnio podwyższyli rekomendację spółki. W minionym roku Google po raz pierwszy w historii osiągnęła roczny przychód na poziomie 1 mld dolarów.

Szefowie Google, nie są pierwszymi, którzy obniżyli swoje wynagrodzenia do 1 dolara rocznie. Wcześniej uczynili to szef Apple, Steve Jobs oraz prezes Cisco Systems, John Chambers.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.