Szkoleni przez Amerykanów...

Strona główna Aktualności

O autorze

Dwustu sędziów i prokuratorów z całej Polski szkolą przedstawiciele amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości. Uczą, jak skuteczniej egzekwować prawo ochrony własności intelektualnej

Na pomysł szkoleń wpadł krakowski konsulat USA w Krakowie. Do Polski przyjechali sędzia sądu federalnego USA André Davis i Michael Smith, radca prawny w amerykańskim Biurze Patentów i Znaków Towarowych. Davis: - 45 proc. nagrań w Polsce to materiały pirackie. Za chwilę wasza wschodnia granica będzie granicą Unii Europejskiej. Chcemy pokazać prawnikom, jak walczyć z piractwem, wykorzystując obecne prawo.

Według naszego wymiaru sprawiedliwości polskie prawo nie jest zaś złe - jego zapisy dają nam już dobre instrumenty do walki z piractwem. Nie różnią się one bardzo od amerykańskich. Chodzi jednak o to, żeby skutecznie je egzekwować i wiedzieć, jak to robić. O tym rozmawiamy z amerykańskimi kolegami - tłumaczył podczas warsztatów w Krakowie naczelnik wydziału postępowania przygotowawczego Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Dariusz Kuberski.

Więcej znaleźć można na stronach Gazety.pl

© dobreprogramy
s