Szkolenie dla administratorów pracowni informatycznych

Strona główna Aktualności

O autorze

Akademia Linuksa

wraz ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego organizuje bezpłatne szkolenie przeznaczone dla wszystkich administratorów pracowni informatycznych. Zakres szkolenia obejmuje szeroko pojętą tematykę bezpieczeństwa w sieci.

Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną rozwiązania open source (między innymi z Linux, Squid i Dansguardian). Przedstawione zostaną metody doboru optymalnej topologii sieci oraz routingu. Prelegenci zamierzają przedstawić zagadnienie w sposób przystępny nawet dla osób niedysponujących rozległą wiedzą w zakresie systemów Linux.

Głównymi punktami szkolenia (prowadzonego w formie wykładu z demonstracją na żywo) będą: zainstalowanie filtru cenzurującego Internet na wybranych komputerach w sieci, skonfigurowanie zapory sieciowej i routingu w sieci w ten sposób aby dało się wdrożyć zaawansowaną politykę bezpieczeństwa oraz bezkonfilktowa współpraca Linuksa i Windows w ramach stworzonej sieci.

Wszyscy uczestnicy otrzymają komplet szczegółowych materiałów. Impreza odbędzie się 23 listopada 2006 o godz. 14.00 w siedzibie ZNP w Warszawie przy ul. Smulikowskiego 6/8. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest uprzednia (do 21.11.2006) rejestracja. Szczegółowe informacje na temat konferencji oraz rejestracji opublikowane są na stronie Akademii Linuksa.

© dobreprogramy
s