r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Szybkie czytanie 1.6.1

Strona główna iOS Edukacja i nauka Inne programy edukacyjne i naukowe

Szybkie czytanie to niewielka aplikacja mobilna, dzięki której możemy ćwiczyć i zwiększyć szybkość czytania. Dodatkowym atutem aplikacji jest fakt, iż dzięki wykonywaniu dostępnych w nim ćwiczeń polepsza się także nasza pamięć.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i co ważne, dostępna w języku polskim. Po jej pierwszym uruchomieniu wykonywany jest test szybkości czytania. Ma on na celu określenie, z jaką szybkością czytamy, a także jak dobrze rozumiemy i zapamiętujemy fakty z materiałów jakimi się zapoznajemy. Na podstawie wyniku testu aplikacja dopasowuje do nas ćwiczenia. Te powinniśmy wykonywać według zaleceń producenta zaledwie kilka minut dziennie, ale za to w dłuższym czasie i regularnie. Każde z nich ma na celu zwiększenie szybkości czytania, a także poprawę naszej pamięci.

r   e   k   l   a   m   a

Wśród dostępnych ćwiczeń znajduje się np. szukanie i rozpoznawanie określonych słów w zbiorze wydawać by się mogło przypadkowych liter. Innym typem treningu jest szukanie jedynie kilku wybranych liter lub cyfr, co wymaga szybkie analizowanie wielu wierszy lub kolumn jednocześnie. W aplikacji znajdziemy również ćwiczenie, w którym poszukujemy niepasujących do siebie par słownych: wyrazów podobnie wyglądających, ale jednak oznaczających co innego. Tego typu zadania mają na celu poprawę zrozumienia i wyeliminowanie pomyłek.

Przy każdym ćwiczeniu zbieramy punkty, te są następnie przedstawiane w formie statystyk. Aplikacja okresowo uruchamia testy szybkości – zamiast ćwiczeń użytkownik musi przeczytać tekst, a następnie odpowiedzieć na pytania jakie go dotyczą. Program jest bardzo prosty w obsłudze, informuje o przeciętnej szybkości czytania (wyrażonej w SnM – słowach na minutę), a także łącznym czasie ćwiczeń.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Szybkie czytanie to żaden problem, wystarczy aplikacja i kilka ćwiczeń

35
OPROGRAMOWANIE 01.09.2015 | Łukasz Tkacz

Dziś pierwszy września, czas powrotu do szkoły. W nadchodzących miesiącach zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i studenci będą musieli zapoznać się z wieloma nowymi materiałami. A gdyby tak zwiększyć szybkość czytania? Dzięki kilku prostym ćwiczeniom możemy zaoszczędzić czas, a zarazem zwiększyć możliwości zapamiętywania. W osiągnięciu tego celu pomóc nam może wiele aplikacji. My chcielibyśmy zaprezentować tą stworzoną przez niemiecką firmę HeKu IT GmbH, którą nazwano po prostu Szybkie czytanie. Program jest dostępny na najróżniejsze platformy, bardzo prosty w obsłudze, a na dodatek…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.