r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Szybkie i efektowne duplikowanie elementów w LibreOffice Draw

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

LibreOffice Draw to darmowy edytor grafiki wektorowej, który z całą pewnością warto lepiej poznać. Wyposażono go bowiem w wiele przydatnych narzędzi, które pozwalają na przygotowanie różnorodnych materiałów graficznych – od prostych schematów do rozbudowanych materiałów reklamowych. Jedną z ciekawszych funkcji jest możliwość szybkiego kopiowania wybranych elementów i tworzenia z nich ciekawych efektów graficznych.

Korzystając z narzędzi do rysowania (na pasku po lewej stronie) wstawiamy dowolny kształt. Następnie zaznaczamy go i z menu Edycja wybieramy opcję Duplikuj.

Otwarte zostaje okno konfiguracyjne. Na początku ustalamy liczbę kopii naszego elementu. W części Przesunięcie wskazujemy, o ile mają przesuwać się kolejne kopie i czy mają być obracane. Jeśli w sekcji Powiększenie wprowadzimy wartości większe od zera, każdy duplikat będzie większy od poprzednika. Na zakończenie ustalamy kolor rozpoczęcia i zakończenia. Klikamy na przycisk OK.

r   e   k   l   a   m   a

Element zostaje skopiowany zgodnie z zadanymi parametrami. Warto eksperymentować z różnymi ustawieniami.

Narzędzie do duplikowania działa również w przypadku wstawianych do naszego projektu zdjęć.

Pakiet LibreOffice (wraz z programem Draw) możecie znaleźć w naszej bazie oprogramowania, w wersjach na Windowsa oraz macOS-a.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.