r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Szybkie oko...

Strona główna Aktualności

Zespół naukowców pod kierownictwem Gitte Lindgaard z kanadyjskiego Uniwersytetu Carleton odkrył, że przeciętny człowiek ocenia wygląd strony internetowej już po 50 milisekundach.

Kanadyjscy badacze zaprosili do eksperymentu grupę ochotników, którym zostało pokazane 50 specjalnie przygotowanych stron internetowych. Ankietowani zostali poproszeni o wydanie dwóch opinii na temat prezentowanych witryn. Pierwsza ocena miała być natychmiastowa i spontaniczna, druga zaś po dokładniejszej analizie zawartości strony.

Jak przyznają twórcy raportu, obydwie opinie były jednakowe, co zaprzeczyło dotychczasowym teoriom o 10-krotnie dłuższej reakcji ludzkiego mózgu w podobnych sytuacjach.

Zdaniem Lindgaard, odkrycie powinno zainteresować projektantów stron internetowych, którzy powinni zwiększyć atrakcyjność swoich "produktów", w celu zachęcenia użytkownika do dalszego surfowania po zasobach danej witryny.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.