Szybsze wyszukiwanie z Google Toolbarem

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak informuje blog Google System, wydana niedawno najnowsza wersja Google Toolbar dla przeglądarki Internet Explorer została wzbogacona o obsługę mechanizmu kompresji Shared Dictionary Compression over HTTP (SDCH), która przyspiesza ładowanie stron z wynikami wyszukiwania w Google.

Mechanizm SHDC szerzej opisany został przez Google w dokumentacji PDF, w skrócie jego działanie polega na minimalizowaniu zjawiska wielokrotnego pobierania z serwera tych samych porcji danych - na przykład nagłówka i stopki strony czy styli CSS. Jedną z witryn, która korzysta z dobrodziejstw SDCH jest oczywiście Google, którego kolejne strony z wynikami wyszukiwania zawierają identyczne elementy, różni się tylko "środek" z linkami.

Aby korzystać z SDCH trzeba zainstalować dodatek Google Toolbar dla przeglądarki Internet Explorer. Można go pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Nakładki i dodatki do przeglądarek. Mechanizm SDCH został również zaimplementowany w deweloperskiej wersji Google Chrome.

© dobreprogramy