r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Szybszy JavaScript w Firefoksie 9

Strona główna Aktualności

Twórcom przeglądarki Mozilla Firefox udało się przyspieszyć działanie silnika JavaScript dzięki wprowadzeniu inferencji typów do kompilatora.

Prace nad modyfikacją kompilatora JaegerMonkey trwały przez 18 miesięcy. W ich wyniku udało się z powodzeniem dodać inferencję typów zmiennych, co według testów pozwoliło na zwiększenie szybkości skompilowanego kodu o 20 - 30%. Nowy kompilator miał trafić do Firefoksa 5, ale w wyniku opóźnienia trafi do wersji 9.

W języku JavaScript programista nie deklaruje zmiennych, jako mających konkretny typ, występuje więc tzw. słabe typowanie. Może to ułatwić pisanie kodu, ale spowalnia szybkość jego wykonywania, gdyż typy zmiennych są znane dopiero podczas działania skryptu i trzeba je sprawdzać na bieżąco. Dzięki inferencji typów kompilator może określić typ zmiennej na podstawie typu znajdującego się po prawej stronie znaku przypisania.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.