reklama

Szybszy zwrot pieniędzy w sklepie Microsoftu, o ile zgodzi się twórca

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Kupując nową grę czy aplikację, które rzadko kiedy oferowane są w darmowej wersji demonstracyjnej, kupujemy przysłowiowego kota w worku. Oczywiście możemy sugerować się ocenami i opiniami innych osób, ale to, że większość uwielbia dany produkt, nie oznacza, że i nam przypadnie on do gustu.

W związku z tym, że coraz trudniej zdobyć wersję demonstracyjną, to cyfrowe sklepy powinny zapewniać szybką i wygodną procedurę zwrotu. Microsoft w końcu zdecydował się usprawnić swoją politykę zwrotu kosztów. Nowe wytyczne dotyczą użytkowników systemu Windows 10 i konsoli Xbox i pozwalają odzyskać pieniądze bez angażowania pracownika Microsoftu. Jednakże całość nie jest pozbawiona wad.

Zwrot stanie się znacznie wygodniejszy. Wystarczy zalogować się na konto, zażądać zwrotu kosztów za aplikację lub grę, a pieniądze powinny wrócić na konto w ciągu 24 godzin, bez wykonywania żadnych dodatkowych kroków. Zmiany mają być wprowadzone w przyszłej aktualizacji usługi, a obecnie zostały udostępnione wybranych członkom programów Insider.

Po przejściu do sekcji Historia zamówień, pojawi się opcja Zażądaj zwrotu kosztów przy określonej grze lub aplikacji. Nie będziemy mogli z niej korzystać bez żadnych ograniczeń. Zwrotu będziemy mogli zażądać tylko, gdy od zakupu minęły mniej niż dwa tygodnie, a także, gdy z aplikacji lub gry korzystaliśmy mniej niż 2 godziny. Zasady wyglądają uczciwie, wyznaczony czas powinien wystarczyć do sprawdzenia danego produktu.

Byłoby naprawdę dobrze, gdyby nie kolejne wytyczne. Nowe zasady nie będą dotyczyć DLC i przepustek sezonowych. Ponadto programem zwrotu będą objęte tylko niektóre gry i aplikacje. Najprawdopodobniej Microsoft planuje dać wybór twórcom, którzy będą mogli zdecydować czy chcą zapewnić swoim klientom usprawniony program zwrotów pieniędzy czy wciskać kota w worku.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić