Szyfrujący komunikator Signal w przeglądarce teraz także dla użytkowników iOS-a

Strona główna Aktualności

O autorze

Z komunikatorów najczęściej korzystamy na smartfonach, ale przy dłuższej konwersacji wygodnie jest usiąść za klawiaturą komputera. Do tej pory użytkownicy aplikacji Signal, znanej z silnego szyfrowania i poszanowania prywatności, mogli korzystać tylko z wersji na urządzenia mobilne. Edycja dla przeglądarek desktopowych łączyła się tylko z mobilnym klientem na Androida.

Signal, w przeciwieństwie do cieszących się największą popularnością komunikatorów, został stworzona z myślą o bezpieczeństwie. Jej potencjał dostrzegł nawet sam Edward Snowden, co dla osób ceniących prywatność jest najlepszą rekomendacją. Signal zapewnia możliwość prowadzenia komunikacji tekstowej, głosowej oraz rozmów grupowych. Oczywiście wszystkie informacje przesyłane za pomocą programy są szyfrowane.

Wadą Signala była jego ograniczona dostępność na różne platformy. Chcąc przesyłać wiadomości z komputera musieliśmy posiadać smartfon z Androidem, był on potrzebny do weryfikacji. Natomiast użytkownicy iOS-a byli skazani wyłącznie na edycję mobilną. Twórcy komunikatora w końcu jednak umożliwili również posiadaczom iPhone'ów połączenie się z wersją na komputery.

Należy pamiętać, że aby skorzystać z edycji na komputery, musimy posiadać aplikację na smartfonie. Zalogowanie sprowadza się do zeskanowania kodu QR. Wersję na komputery znajdziecie w Chrome Web Store, jest to po prostu rozszerzenie dla przeglądarki Google Chrome.

Wolelibyśmy zobaczyć aplikację na Windows, Linuksa i macOS-a, bez wymogu posiadania danej przeglądarki internetowej. Mobilne wersje dostępne są Androida i iOS.

© dobreprogramy
s