r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Szykujcie się na brzydsze ikony aplikacji na Androidzie

Strona główna Aktualności

O autorze

Wiele osób dziwiło się, że Google posiada dwa zupełne różne zestawy ikon dla swoich usług. Nie da się nie zauważyć, że te dla Androida są wyraźnie bardziej kolorowe i sprawiają wrażenie trójwymiarowych, w przeciwieństwie do ich odpowiedników, które możemy zobaczyć w sieci. Logika nakazywałaby poprawienie grafik tak, by wszystkie były takie same. Firma zdecydowała się na taki krok... I nie zapowiada się on najlepiej.

Przede wszystkim, poczucie estetyki sugerowałoby zastosowanie na stronach usług ikon stosowanych w Androidzie, zamiast podmieniania aplikacjom grafik na te, które są wyraźnie brzydsze, płaskie i bez wyrazu. Google jednak zrobi dokładnie to, czego nie powinno, czyli spłaszczy ikony.

Trudno zrozumieć decyzję Google'a, patrząc na zrzuty ekranu, które prezentują zapowiadane zmiany. Nowy styl został nazwany Moonshine.

r   e   k   l   a   m   a

Moda na „spłaszczanie” na dobre rozpoczęła się od Windows Phone'a, następnie ten trend podchwyciło Apple i zastosowało w swoim iOS-ie, teraz za to podobny los czeka Androida, gdy tylko przyjdzie aktualizacja systemu do wersji 4.5. Niestety, poza stroną wizualną, o nowej wersji nie wiemy zbyt wiele. Znane są doniesienia o projekcie Hera, który może zunifikować funkcje takich aplikacji jak Chrome, wyszukiwanie, i przenieść je do jednego projektu. Może jednak byłoby dla Androida, gdyby Google zajął się stroną techniczną systemu, zamiast zmieniać na gorsze to, co było dobre.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.