r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

TETRIS 2.2.14

Strona główna Android Gry Logiczne i karciane

TETRIS od wielu mobilnych klonów odróżnia fakt, że tytuł ten jest stworzony na licencji. Możemy go więc nazwać jedyną, pełnoprawną odmianą tej gry na smartfony i tablety.

TETRIS oferuje nam cztery tryby rozgrywki, z czego jeden jest tylko odnośnikiem do wersji Blitz (nastawionej na rywalizację w trybach sieciowych). Pozostałe z nich to: One-Touch, Galaxy oraz Marathon. Najbliżej pierwowzorui jest ten ostatni. Choć tak jak cała gra oferuje nam pewne ułatwienia i pomoce, to jednak sama rozgrywka pozostaje wierna oryginałowi.

W One-Touch nie uświadczymy presji czasu wynikające ze spadania elementów. Mamy widok planszy, zapowiedź kolejnego klocka oraz możliwość wyboru gdzie chcemy go dopasować. Całość ogranicza się do tytułowego jednego dotknięcia. Galaxy to odpowiednik kampanii. Mamy w niej kolejne misje, podzielone na części. Każda z nich jest oddzielną zagadką logiczną opartą o zasady Tetrisa. Im lepiej sobie z nią poradzimy tym wyższą ocenę otrzymamy.

r   e   k   l   a   m   a

W grze nie zabrakło także mikropłatności. Zebraną podczas gry walutą, bądź też dokupioną w sklepie możemy wydać na pomoce oraz muzykę. W sklepie znajdziemy między innymi 8 bitowe motywy, które w znaczny sposób wzmacniają klimat. Jest też abonament w klubie Tetrisa, który czasowo zwiększa nasze zyski.

Najbardziej irytującym elementem gry są reklamy. Jest ich sporo i towarzyszą nam przez całą zabawę. Aby się ich pozbyć musimy zapłacić około 4 zł. Nie zabrakło także możliwości integracji z serwisami społecznościowymi. Wydanie mobilne Tetrisa zostało bardzo dobrze przemyślane. Kilak trybów rozgrywki sprawia, że coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy spokojnych zagadek logicznych jak i bardziej klasycznej odmiany gry.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Tetris na weekend: 31 lat, a ta gra wciąż ma się dobrze

17
ROZRYWKA 06.06.2015 | Anna Rymsza

Mało która gra tak mocno zakorzeniła się w kulturze popularnej jak Tetris (Тетрис). Pierwszy rozrywkowy program komputerowy, eksportowany przez Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, trafił na komputery Elektronika 60 6 czerwca 1984 roku i od tamtej pory niezmiennie inspiruje, bawi i uczy. Z tej okazji warto przypomnieć sobie klasycznego Tetrisa lub sięgnąć po jedną z gier, których twórcy również inspirowali się kształtami złożonymi z czterech kwadratów. Ale najpierw piosenka. Tak się bowiem składa, że wykonanie melodii Korobiejniki zespołu Ozma…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.