reklama

THQ wyleci z listy NASDAQ?

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Dalsze niepokojące wieści z obozu THQ — amerykański rynek akcji NASDAQ poinformował, że znany wydawca gier, pod którego szyldem ukazał się między innymi szereg produkcji spod znaku Warhammer 40,000, seria Saints Row czy Red Faction, może wkrótce zniknąć z jego listy. Firma otrzymała pisemne zawiadomienie, co jej grozi. Konsekwencje mogą być poważne, przynajmniej jeśli chodzi o utrzymywanie dobrego wizerunku koncernu.

Wszystko przez spadek wartości udziałów i, co za tym idzie, niespełnianie wymogów NASDAQ, a konkretniej regulacji 5450(a)(1), stanowiącej, że cena akcji musi utrzymywać się minimalnie na poziomie 1 dolara za sztukę, aby w ogóle ktokolwiek mógł widnieć w zestawieniu. THQ od ponad 30 dni nie spełnia tych kryteriów, prezentując obecnie stałą na poziomie 70 centów.

Jest jeszcze czas na poprawę — zasady NASDAQ dają na to 180 dni kalendarzowych, ale do 23 lipca THQ musi zrobić wszystko, żeby cena akcji utrzymywała się na wymaganym poziomie 1 dolara przez minimum 10 dni. W przeciwnym wypadku firma zostanie skreślona z listy. Wydawca gier jest w trakcie restrukturyzacji — niedawno ogłoszono zmianę strategii wydawniczej, za tym poszła fala zwolnień.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić