T-Mobile podniesie abonament w wybranych starszych ofertach

Strona główna Aktualności

O autorze

Klienci T-Mobile korzystający ze starszych ofert mogą na początku września spotkać się z niespodzianką – podniesieniem abonamentu o 5 złotych. Operator chce w ten sposób zachęcić do przejścia na nowsze oferty.

Obecnie operatorzy telefonii komórkowej posiadają multum różnych ofert w których trudno się połapać. Zwłaszcza że ciągle pojawią się nowe, a regulaminy starszych często są zmieniane. T-Mobile chce zachęcić swoich abonentów do zmiany starszych ofert na nowe, lepsze rozwiązania. Jednak sposób w jaki to robi, wydaje się być dość kontrowersyjny. Abonament w wybranych taryfach od września będzie zwiększony o 5 złotych.

Więcej zapłacą ci, którzy nie mają zobowiązania terminowego lub mają, ale w ofercie bez telefonu czy urządzenia (SIM-only). Oczywiście będą oni mogli wypowiedzieć umowę bez płacenia kary. W najbliższym czasie klienci otrzymają odpowiednią informację o podniesieniu stawek, 5 zł brutto dla prywatnych oraz 5 zł netto dla biznesowych umów.

Strategia obrana przez T-Mobile pozwolić ma na szybszą migrację na nowe oferty, ponieważ stare nie są przystosowane do obecnych realiów rynkowych i często korzysta z nich niewielu klientów, a mimo tego operator musi ciągle utrzymać je w swoim systemie. Jednak sposób, w jaki chce to zrobić T-Mobile, jest nieodpowiedni. Nowe oferty mają być na tyle atrakcyjne dla klienta, że powinna wystarczyć sama informacja o możliwości przejścia na lepsze warunki.

© dobreprogramy
s