T-Mobile pokazuje mundialowe statystyki TVP Stream

Strona główna Aktualności

O autorze

T-Mobile podzielił się statystykami usługi TVP Stream. Widać, że podczas mundialu cieszyła się ona nie lada powodzeniem.

Prawie 225 tysięcy abonentów T-Mobile przynajmniej raz zalogowało się do serwisu TVP Stream, gdzie oglądali mecze Mistrzostw Świata lub inne materiały, powiązane z turniejem, jak wywiady, komentarze, filmy zza kulis wydarzenia i specjalny magazyn reporterski Echo Brazylii bez reklam. Finał, czyli pojedynek drużyny Niemiec z reprezentacją Argentyny, oglądało prawie 23 tysiące osób. Rekord padł jednak 19 czerwca. Tego dnia ponad 32 tysiące kibiców oglądało za pośrednictwem usługi pojedynki między Kolumbią i Wybrzeżem Kości Słoniowej, Urugwajem i Anglią oraz Grecją i Japonią.

T-Mobile TVP Stream to specjalnie wydzielona sekcja w aplikacji Telewizji Polskiej, dostępnej dla Windows Phone, Androida oraz iOS. Abonenci tego operatora mogli za jej pośrednictwem uzyskać dostęp do meczów transmitowanych na żywo, a dodatkowo ci korzystający z taryfy JUMP! nie zapłacili ani grosza za transfer danych mobilnych. Skąd pomysł na takie połączenie? Grzegorz Bors, Członek Zarządu T-Mobile i Dyrektor ds. Rynku Prywatnego skomentował:

Coraz częściej zdarza się, że to nie telewizor jest głównym odbiornikiem sygnału TV – jego rolę w gospodarstwie domowym przejmują tablety, smartfony czy też notebooki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników postanowiliśmy połączyć multimedialną aplikację TVP Stream z naszą nową ofertą JUMP! i zaoferować im bezpłatny streaming rozgrywek o Puchar Świata.

Potwierdzają to ostatnie badania. Pentagon Research, cytowany przez operatora, w maju stwierdził, że z urządzeń mobilnych korzystamy na każdym kroku i bez względu na miejsce — nawet w domu, gdzie teoretycznie mamy dostęp do bardziej przystosowanego do oglądania meczy sprzętu w postaci telewizora.

TVP również nie ma powodów do niezadowolenia. Zastępca dyrektora TVP Sport, Marian Kubalica, zaznaczył, że w tym roku Mistrzostwa Świata w piłce nożnej cieszyły się rekordowym zainteresowaniem nie tylko na antenie telewizji, ale i w innych mediach. Współpraca z T-Mobile dała telewizji dostęp do potężnego zaplecza technicznego oraz zapewniła szeroką promocję. Dlatego też na transmisjach meczów z Brazylii współpraca się nie zakończy. W najbliższym czasie abonenci T-Mobile uzyskają dostęp do meczy Legii w kwalifikacjach Ligi Mistrzów, w przygotowaniu są także inne projekty. Już jutro będą mogli obejrzeć pojedynek Legii z mistrzami Irlandii — St Patrick's.

© dobreprogramy
s