r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

T-Mobile zwiększy bezpieczeństwo urządzeń na Androidzie

Strona główna Aktualności

Chociaż przeciętny użytkownik nowoczesnego telefonu komórkowego pewnie nie zaprząta sobie głowy sprawą bezpieczeństwa jego użytkowania, operatorzy sieci dostrzegają coraz to poważniejsze zagrożenia. Przy współpracy z firmą Lookout, amerykańskie T-Mobile przymierza się do zabezpieczania urządzeń na Androidzie. W przyszłym roku prawie z każdym smartfonem abonenci tej sieci otrzymają preinstalowany pakiet Automatic App Security.

W najbliższych miesiącach rozwiązanie przygotowane przez Lookout trafi w USA na wybrane telefony, ale pojawi się również na tabletach. Znajdująca się domyślnie na świeżo zakupionym urządzeniu aplikacja nie będzie wymagała do działania zakładania konta czy wstępnej konfiguracji. Automatycznie skanowaniu w poszukiwaniu zagrożeń poddawane mają być wszelkie ściągane przez użytkowników programy (ich oceny dokonuje się na podstawie danych z Mobile Threat Network), ponadto raz w tygodniu oprogramowanie dokona rutynowej kontroli systemu.

Automatic App Security testowo pojawi się najpierw na telefonach LG Optimus 9 oraz tabletach Samsung Galaxy Tab 2 10.1. Abonenci, którzy zabezpieczyć zechcą obecnie używane urządzenia, bez problemu pobiorą wkrótce aplikację z Google Play. Nie wiadomo na razie czy program ochrony obejmie użytkowników T-Mobile w Polsce.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.