T-Translator 7.1.0.0

Strona główna Windows Phone Edukacja i nauka
Pobierz program
lub zeskanuj:

T-Translator to bez wątpienia jeden z najlepszych tłumaczy dostępnych na Windows Phone. Nie jest to jednak autorski system tłumaczenia. Aplikacja działa na podstawie tłumacza Google, który, jak każdy automat tego typu, nie radzi sobie idealnie z pełnymi zdaniami i złożonymi wypowiedziami.

Według autora, T-Translator obsługuje 72 języki, mimo iż Google Tłumacz na chwilę obecną wspiera „tylko” 71. Jest to i tak imponująca liczba. Aplikacja nie jest typowa dla stylu Modern UI, ale jej interfejs jest estetyczny i ergonomiczny. Na górze znajduje się wybór języków, pod tym widnieje pole do wpisywania tekstu. Tutaj również znajdziemy 4 dodatkowe funkcje: „Szukaj” przekieruje nas do Internetu, „Wyślij” do wiadomości, „Głos” pozwala na dyktowanie tekstu, jednak nie działa we wszystkich językach. Ostatnia funkcja to „Słuchaj”, czyli odsłuchiwanie tekstu, które również nie działa we wszystkich językach.

Po wybraniu odpowiedniej opcji wyświetlany jest wynik tłumaczenia, a pod nim również te same, co wyżej, przydatne funkcje. Program opiera się w dużej mierze na gestach. Aby otworzyć nowe pole translacji, należy przesunąć palcem w prawo po polu. Przeciągnięcie palcem w górę zmniejsza pole, natomiast w dół wraca do normalnych rozmiarów. Zmiana rozmiaru czcionki następuje po geście uszczypnięcia ekranu. Podwójne kliknięcie na polu powoduje zaznaczenie całego tekstu. Podwójne kliknięcie na wyniku tłumaczenia kopiuje tekst do schowka. I to wszystko!

T-translator zapisuje wszystkie działania. Wystarczy rozsunąć belkę, wejść w „history and bookmarks” i tutaj wszystko, co było wpisywane w pola tłumacza, można sobie przypomnieć. W ustawieniach znaleźć można ponadto sugestie wyrazów, wyłączenie ekranu blokady i automatyczną zmianę języków.

Aplikacja dostępna jest bez reklam i całkowicie za darmo. Jest to jedna z lepszych aplikacji na Windows Phone i plasuje się na TOP 30 Windows Phone Store.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!