reklama

TVersity 1.6 - alternatywa dla Windows Media Center

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydano wersję beta 1.6 programu TVersity, który z powodzeniem może zastąpić Windows Media Center.

TVersity jest serwerem wszelkiego rodzaju multimediów - muzyki, wideo oraz zdjęć. Oferuje połączenia pomiędzy komputerem a urządzeniami, które pracują w sieci lokalnej, zgodnymi z UPnP. Do wspieranych oficjalnie urządzeń należą m.in. konsole gier: Sony Playstation 3, Xbox 360, Nintendo Wii czy Sony PSP (wymagany firmware 2.6 lub nowszy) jak również telefony takie jak iPhone czy Nokia 770. Pełną listę wspieranych urządzeń można znaleźć na stronie producenta.

Razem z programem instalowany jest dekoder ffdshow dzięki któremu media mogą zostać udostępnione w formacie, akceptowanym przez dane urządzenie. Program posiada również funkcję tagowania i katalogowania materiałów, ponadto obsługuje ID3v1, ID3v2, komentarze w kontenerach Ogg oraz FLAC, tagi iTunes AAC, MPEG4, ASF (WMA, WMV, DVR-MS). TVersity został zintegrowany z serwisem YouTube, wersja płatna została ponadto zintegrowana serwisami poszczególnych stacji telewizyjnych: Hulu, BBC, CBS, NBC, ESPN, VH1 czy Comedy Central, pełna lista serwisów dostępna jest na stronie programu. Należy przy tym zaznaczyć, że niestety większość z tych serwisów nie będzie działała na terenie Polski.

Program instalowany jest jako usługa systemowa, która uruchamia się wraz ze startem systemu, dzięki czemu nie wymaga od użytkownika logowania się na komputerze. Programem można sterować poprzez przeglądarkę internetową, jak również przy pomocy aplikacji flash. Aktualna wersja 1.6 naprawia błędy związane z obsługą pamięci oraz indeksowaniem biblioteki multimedialnej. Został również zaktualizowany silnik bazy danych SQLite.

TVersity w wersji Pro kosztuje 29,95 dolarów. Wartym uwagi jest fakt, że wersja testowa nie posiada ograniczeń czasowych. Wersja darmowa oraz pro przeznaczona jest dla użytkowników domowych. Dla klientów korporacyjnych zostały przeznaczone wersje Standard oraz Enterprise, wersja Standard kosztuje 1595 dolarów. Wersje komercyjne oferują dodatkowo obsługę większej liczby jednoczesnych połączeń do serwera oraz możliwość pracy w klastrze. Zawartość komercyjnej wersji serwera możne zostać udostępniona poza sieć lokalną.

TVersity 1.6 w wersji darmowej oraz płatnej można pobrać z poziomu naszego vortalu z działu PROGRAMY > Multimedia > Inne programy multimedialne. Podczas instalacji użytkownik zostaje poinformowany o tym, że jest to wersja beta. Producent zaleca instalację tej wersji programu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić