TYPO Keyboard Case zamieni iPhone w smartfona z fizyczną klawiaturą

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator systemów i infrastruktury sieciowej. Pasjonat domatyki i nowoczesnych technologii. Zajmuje się szeroko pojętym wsparciem informatycznym oraz testowaniem sprzętu. W wolnym czasie podziwia i fotografuje dziką naturę.

Na rynku pojawiło się mobilne akcesorium, paradoksalnie zmieniające iPhone, prekursora dotykowych ekranów, w urządzenie posiadające fizyczną klawiaturę. Ciężko powiedzieć, czy jest to odpowiedź na realne zapotrzebowanie ze strony klientów, czy eksperyment, jednakże pomysł wydaje się bardzo ciekawy, a przede wszystkim — funkcjonalny. Co prawda niekoniecznie dla zwolenników Apple, którzy zawsze bronili idealnie działającej klawiatury ekranowej w iPhonie, ale dla osób z sentymentem wspominających czasy, w których nie było urządzeń dotykowych.

TYPO Keyboard dostępne jest dla iPhone 5 i 5s w formie dodatkowej obudowy z fizyczną klawiaturą w pełni mieszczącą się pod ekranem (większość osób pomyśli o słuchawkach BlackBerry, ja osobiście przypomniałem sobie Motorolę Pro). TYPO komunikuje się z iPhonem bezprzewodowo przez Bluetooth. Ma swoje niezależne zasilanie z akumulatora o pojemności 180 mAh z widocznym wskaźnikiem poziomu naładowania. Klawiatura jest podświetlana i korzysta z autokorekty. Jej zaletą, oprócz możliwości bezwzrokowego pisania, jest także zwolnienie przestrzeni ekranu, jaką zajmowała klawiatura dotykowa. Niestety obudowa wydłuży IPhone do 14,2 centymetrów.

Akcesorium można zarezerwować w przedsprzedaży na stronie producenta, w cenie 99 dolarów. Wysyłka do klientów ma rozpocząć się najwcześniej w styczniu 2014 roku.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję