reklama

Tablet Lenovo S5000 i smartfon Vibe X z ultrasmukłymi obudowami

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator systemów i infrastruktury sieciowej. Pasjonat domatyki i nowoczesnych technologii. Zajmuje się szeroko pojętym wsparciem informatycznym oraz testowaniem sprzętu. W wolnym czasie podziwia i fotografuje dziką naturę.

Firma Lenovo pokazała na targach IFA urządzenia mobilne wyróżniające się spośród konkurencji stylową, wyjątkowo cienką obudową. Wśród nich znajduje się tablet Lenovo S5000, a także smartfon Vibe X z Gorilla Glass 3. Tablet na polskim rynku pojawi się już w październiku, natomiast smartfon po premierze w Chinach trafi do 12 krajów, miejmy nadzieję, że również do Polski.

Smartfon Vibe X przede wszystkim wyróżnia się dobrej jakości poliwęglanową obudową o grubości 6,9 mm z laserowo wykonanymi żłobieniami. Posiada 5-calowy ekran IPS wyświetlający rozdzielczość 1080×1920 pikseli, zabezpieczony szkłem Gorilla Glass 3. Przy takiej przekątnej ekranu sprzęt waży zaledwie 121 gramów. Za obliczenia w tym modelu odpowiedzialny jest 4-rdzeniowy procesor MediaTek 6589T taktowany częstotliwością 1,5 GHz wspierany przez 2 GB pamięci operacyjnej. Użytkownik otrzyma dwa moduły foto-wideo, 13-megapikselowy główny i 5-megapikselowy z przodu obudowy, a także 16 GB pamięci wbudowanej.

Tablet S5000, podobnie jak smartfon, wyróżnia się wzornictwem i gabarytami — ma zaledwie 7,9 mm grubości i waży 246 g. Urządzenia wyposażono w 7-calowy ekran wyświetlający rozdzielczość 1280×800 pikseli, procesor MediaTek 8398 1,2 GHz i 1 GB pamięci operacyjnej. Użytkownik do dyspozycji będzie miał dwa moduły foto wideo, 5-megapikselowy z tyły i 1,6-megapikselowy z przodu. Całość działa pod kontrolą systemu Android 4.2 Jelly Bean.

W obu urządzeniach mają pojawić się aplikacje od Lenovo, które pozwolą między innymi na bezpieczne udostępnianie i przechowywanie plików. Możemy liczyć także na ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i program do wykonywania kopii bezpieczeństwa, który w razie awarii pozwoli na odzyskanie danych (ciekawe czy Lenovo będzie oferowało przestrzeń w chmurze na takie backupy).

© dobreprogramy

Komentarze

reklama