r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Tablety Colorovo znikną z rynku. Czy będziemy tęsknić?

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Tablety marki Colorovo znikną z rynku. Firma ABC Data zdecydowała, że zakończy sprzedaż produktów pod tą marką i w najbliższym czasie nie zamierza próbować swoich sił na rynku urządzeń mobilnych.

Ilona Weiss, która od początku tego roku kieruje ABC Data, zapowiedziała koniec sprzedaży smartfonów i tabletów pod własną marką. Zamiast tego spółka nastawi się na poszerzanie oferty o sprzęt innych producentów. Na razie nie wiadomo jakich, ale możemy mieć nadzieję na import ciekawych marek. Mimo zawężenia oferty wciąż będzie działać pełne wsparcie dla wszystkich produktów marki Colorovo, a więc serwis gwarancyjny i pogwarancyjny (w tym także możliwość wymiany sprzętu na nowy) i wciąż będzie działać obsługa klientów.

Marka Colorovo pojawiła się na rynku w 2011 roku. Początkowo firmowane nią były jedynie materiały do drukowania, ale z czasem zasięg został poszerzony w tablety i smartfony, a także akcesoria do czyszczenia, torby na laptopy, obudowy komputerowe i powerbanki. Pierwszy tablet Colorovo można było kupić wiosną 2013 roku. W okresie świetności było to jedno z większych źródeł zysku dla firmy ABC Data, ale te czasy już za nami.

r   e   k   l   a   m   a

Powodem decyzji jest zbyt ostra konkurencja na rynku. Producenci elektroniki starają się sprzedać jak najwięcej za jak najmniej i coraz trudniej wyróżnić się na rynku tanich smartfonów czy tabletów. Wystarczy przypomnieć sobie premierę CityTaba Vision 7i. Dzień później niemal identyczny tablet pojawił się w ofercie firmy Goclever.

A jednak pod marką Colorovo było kilka modeli naprawdę wartych uwagi. Wspomniany CityTab Vision 7i w swoim czasie oferował naprawdę dużo za jedyne 299 złotych. Również obok tabletów z Windowsem 8.1 z linii CityTab Supreme trudno było przejść obojętnie, choć na półce obok zazwyczaj stał analogiczny model z logo Kiano. Zapowiadanego niedawno 10-calowego CityTab Supreme z 3G już się nie doczekamy.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.